Legionářek

"Neodevzdávejte štětky, bude se bílit!"

Originální společenská hra pro 2–4 hráče o boji československých legionářů s bolševiky.

Píše se rok 1918. Nacházíte se na Sibiři a odjezd na západní frontu přes Vladivostok vám znemožňují bolševické oddíly. Osud vás a celého vašeho pluku je ve vašich rukou. Skupiny spolubojovníků jsou roztroušené po celém Rusku. Sibiř je plná nepřátel. Vaši nejvýchodnější a nejzápadnější jednotku v této chvíli dělí 8 045 kilometrů. Válka již začala. Dokážete ovládnout celou transsibiřskou magistrálu?

Hru tvoří balíček 120 karet a dvou kostek. Hrací plocha představuje mapu Sibiře a jednotliví hráči zastupují české legionářské pluky roztroušené po Rusku. Cílem hry je, aby si k sobě legionářské pluky probily cestu a aby společně ovládli celou transsibiřskou magistrálu, čímž umožní evakuaci všech spolubojovníků roztroušených po celé délce kolejí. Všichni hráči hrají spolu a snaží se společně porazit bolševiky, které zastupuje hra. Legionářek vyžaduje kromě odvahy, štětí a vědomostních dovedností také fyzické zapojení zapojení hráčů.

Máte dost kuráže probít se Sibiří? Dokážete ovládnout celou transsibiřskou magistrálu? Probojujete se na západní frontu včas? Jak dlouho se bolševici mohou držet u moci?

Autoři: Petr Erbes a Boris Jedinák

Grafika: Pavla Baštanová

Balení obsahuje 120 karet, dvě hrací kostky a návod.

Hra Legionářek vznikla jako doprovodný program k inscenaci Plukovník Švec na Nové scéně Národního divadla v roce 2018.

290,00 Kč